Su Parkı
Su Parkı
Su Parkı

Su Parkı

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Altındağ Belediyesine bağlı Karapürçek Su Park-Aqua Park çocukların vakitlerini doyasıya eğlenerek geçirebilecekleri bir yer. Sıcaktan bunalan ve su eğlencesi arayan çocukların adresi Karapürçek Su Parkı, sadece Altındağlı minikleri ağırlamakla kalmıyor çevre ilçelerinden de gelen çocukların akınına uğruyor.

Malumunuz Ankara’da deniz yok ama Altındağ’da deniz tadında bir tesis olan Karapürçek Aqua Parkında; 1 kapalı olmak üzere tam 3 havuz yer almaktadır. Açık havuzlardan birinde çocukların hizmetine sunulan su kaydırakları bulunmaktadır. Haftanın 6 günü açık olan kaydıraklar, saat 12:30 ile 15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Tesis pazartesi günleri kapalıdır.

Konumu

Park Karapürçek Mahallesi 2. Cad. No: 40 (Eski Mezarlık Karşısı) Altındağ / Ankara adresinde yer alır.

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tarihçe

Karapürçek Su parkı 2007 yılında hizmete açıldı. Toplam 40 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve yatırım maliyeti yaklaşık 4 milyon TL olan Su Parkı’nda çeşitli tip ve yükseklikte tasarlanan su kaydırakları parkın kullanıcılarına Ankara içinde’ eğlenceli bir tatil olanağı sunarken, çocuklar için tasarlanan yüzme havuzu da ana meydana farklı atmosfer getiriyor.

Genel Bakış

Kapalı bölümünde ise bir yüzme havuzu bulunan tesis, saunası, Türk hamamı, fitness salonu ile de hizmet veriyor. Geniş ve büyük bir yeşil alana sahip Su Parkı’nda yürüyüş ve koşu yolu, gezinti yolları, oturma ve dinlenme imkanı sağlayan gazebo ve pergolalar, gölgelikli oturma ve güneşlenme terasları, meydanlar, spor alanları gibi kullanımlar da bulunuyor.

Neden Su Parkı’na Gitmelisiniz?

Peki, ‘Su Parkı’na neden gitmeliyim?‘ diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım…

İster hafta içi, ister hafta sonu olsun spor faaliyetlerini gerçekleştirmek için, doğa ile iç içe vakit geçirmek için, yoğun şehir hayatı ile aranıza bir duvar çekmek için kısa da olsa dinlenebileceğiniz bir parka bulunabilirsiniz.

Yetişkinler, arkadaşları ile piknik yaparken, çocuklar da oyun alanlarında eğlenecekler, belki ailecek yürüyüş yapacaksınız.

Güzel günlerde sizleri Su Parkında ağırlamak üzere..

Fotoğraflar

İstatistik

108 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Kategoriler

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.