Cemal Süreya Parkı
Cemal Süreya Parkı
Cemal Süreya Parkı
Cemal Süreya Parkı
Cemal Süreya Parkı
Cemal Süreya Parkı

Cemal Süreya Parkı

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Cemal Süreya Parkı Ankara’nın merkezinde, yeşilliklerin içinde, betonların ve resmi kurumların arasında dinlenebileceğiniz, rahat bir nefes alabileceğiniz şirin bir park. Ankara’da hangi parka gidilirçocukla hafta sonu Ankara’da ne yapılır sorularının cevaplarından biri kesinlikle Cemal Süreya Parkı.

Cemal Süreya Parkı 1978 yılında yapılmış ve şairin ölümünün ardından 1991 yılında Cemal Süreya ismini almış. Parkın hemen girişinde Cemal Süreya’nın şiirleri yer alıyor. Ayrıca kendisinin bir heykeli de mevcut. Her mevsim kafa dinlenebilecek şirin bir park. Ankara parklarının kesinlikle en yeşil ve bakımlı parklarından bir tanesi. Çevredeki resmi kurumların, evlerin, betonların arasında caddenin tek parkı olması da Cemal Süreya parkını öne çıkaran bir detay.

Konumu

Cemal Süreya parkı nerede derseniz eğer, Dikmen caddesi üzerinde, Emniyet Genel Müdürlüğü ile TBMM arasında kalan yol üzerinde yer alıyor.

Ulaşım

Cemal Süreya Parkı’na ulaşım için parka en yakın bölgelerden güzergahı bulunan 173-2, 185-2, 185-7, 190 otobüs hatlarını kullanabilirsiniz.

Tarihçe

1978 yılında 9 bin m²’lik alanda yapılan ve şairin ölümünün ardından 1991 yılında şimdiki ismini alan Cemal Süreya Parkı’nda, özgün ahşap oyun alanları, koşu parkuru, kay kay pisti, evcil hayvan gezdirme ve eğitim alanı, çok sayıda pergolalı oturma grupları, piknik masaları, mini futbol ve basketbol sahaları ve spor aletleri yer alıyor.

Genel Bakış

Cemal Süreya Parkı dışarıdan küçük gözükmesine rağmen içi oldukça büyük ve çok ayrı kategorilerde yapılacak şeyler var. Ankara açık hava mekanları olarak kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir park. Yazının en sonunda yer alan youtube videosuna göz atarak görsel anlamda da park hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Neden Cemal Süreya Parkı’na Gitmelisiniz?

Peki ‘Cemal Süreya Parkı‘na neden gitmeliyim?’ diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım…
Cemal Süreya Parkı şehir merkezinde nefes almanızı sağlayacaktır. Yürüyüş yolları, piknik alanı, etkinlik çayırı, kafe&bistrosu, çocuk oyun alanları, spor alanları ile size doğayla içi içe bir ortam sunan, gün boyu vakit geçirilebilecek nitelikte bir park alanıdır.

Fotoğraflar

Videolar

İstatistik

61 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Kategoriler

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.