Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark
Altınpark

Altınpark

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Parkta yaklaşık 18 bin ağaç olduğu bilinmektedir.

Doğu Akdeniz ülkeleri arasında yılın parkı seçilen Altınpark, 640 bin metrekarelik yerleşkesiyle Ankara’nın en büyük rekreasyon alanıdır. Yüzde 85’ini yeşil alan ve gölet düzenlemelerinin oluşturduğu Altınpark’ta mevcut alanın yüzde 15’inde yapı ve meydanlar mevcuttur. Ankara’nın halihazırda hizmet veren en kapsamlı parkı olarak hizmet veren Altınpark, yeşilin ve mavinin buluştuğu, eğlence, gezinti, spor ve fuar etkinliklerine ev sahipliği yapan eşsiz bir yerleşkedir.

Parkın içerisinde; Olimpik Yüzme Havuzu, Uluslararası Fuar Merkezi, Bilim Merkezi, Kültür merkezi, Kapalı ve Açık Spor Alanları, Açık ve yarı açık gösteri amfileri, Türk, İtalyan ve Çin lokantaları, Türk Sokağı ve Tepe hanından oluşan bölüm, gölet ve bahçeler, üretim seraları, at tavlası vb. daha birçok alan bulunmaktadır.

Konumu

Kent merkezinin 27 kilometre kadar kuzeyinde Altındağ ilçesinde yer almaktadır. Turgut Özal 2 Bulvarı üzerinde yer almaktadır.

Ulaşım

Kızılay’dan otobüs ile 415-450-114-185-408-440-474-492 Ulus’tan 114-185-408-438439-440-441-443-474-485-487-492 numaralı toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Kendi aracınız gelmek isterseniz Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Dış kapı hastanesi istikametinde ilerleyerek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tarihçe

1977 yılında golf kulübü olarak kullanılmaya başlanmış olan bu alan için, daha sonra 1985 yılında bir proje yarışması açılmış ve bu yarışmada Öner Akcan, Hulusi Gönül ve İlder Tokcan’a ait park projesi kabul edilmiştir. 2 yıl süren yoğun çalışmaların ardından 1987 yılında ziyarete açılmıştır. Yıllar geçtikçe Park içinde bulunan tesisler sürekli olarak değiştirilmiş, geliştirilmiş ve günümüzdeki halini almıştır.

Altınpark’ın ismi projenin öncülüğünü yapan, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Altınsoy’dan gelmektedir. 1991 yılında Fuar Merkezi açılmıştır.

Genel Bakış

Bilim Merkezi, uluslararası standartlarda fuar ve kongre merkezi, anaokulu ve yaz okulu, büfe ve lokantaları, müzikli ve işıklı su gösterileri, oyun ve eğlence alanları, göl kıyısındaki amfileri, paten alanı, kayıkları, çarpışan botları, elektrikli gezinti arabaları, mini gezinti treni, atları, otoparkları ile Altınpark’ta hayatın bütün renklerini bulmak mümkündür.

Bütün bu güzellikleri huzur içinde yaşayabilmeniz için Altınpark’ın özel güvenlik sistemi 24 saat görev başındadır. Özellikle ailelerin şikayetçi olduğu park ve benzeri alanlardaki bazı olumsuz tutum ve davranışlar yönetim anlayışımızın önemli bir farkı olarak aldığımız etkili tedbirlerle ortadan kaldırılmıştır.

Ankara’nın en güzel Çin Restoranı, Altınpark içerisindeki keyifli bahçesi, eşsiz lezzetleri ve göl manzarası ile misafirlerini ağırlamaktadır. İtalyan mutfağı meraklılarını cezbeden İtalyan Restoranı ve farklı lezzetler sunan kafeteryalar, Altınpark’ta her beğeniye ve damak tadına hitap eden mekanlar olarak ilgi görmektedir.

At tavlası; yetişkinlerin at binme keyfini yaşayabilecekleri ve aynı zamanda çocukların Ponny atları ile güvenli gezinti yapabileceği farklı bir etkinlik olarak Altınpark aktiviteleri arasında yer almaktadır. Go-Kart, akülü arabalar, çarpışan arabalar, maneji ve bitki evi, her gün sayısız meraklısını ağırlamaktadır.

Neden Altınpark’a Gitmelisiniz?

Peki ‘Altınpark’a neden gitmeliyim?‘ diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım…

Ağaçların arasında yürürken kendinizi şehrin gürültüsü ve kalabalığından sıyrılmış hissedeceksiniz. İçerisinde su bisikletleri olan havuzlar, ailelerin huzurlu bir göl gezintisi yapmalarına imkan sağlarken, yürüyüş alanları, çocuklar için oyun parkları ve yeşil alanlar, Başkent’in yoğun kalabalığından uzaklaşmak ve doğayla baş başa kalarak dinlenmek isteyenler için kusursuz hizmet sunmaktadır. Akşam saatlerinde çeşitli konser ve etkinliklere ev sahipliği yapan Altınpark Ankara’nın nefes alınabilecek ve huzur içinde vakit geçirilebilecek en benzersiz parkidir.

Yemyeşil çayırlarda otururken ruhunuzu dinlendirecek ve iş stresinde uzaklaşacaksınız. Birçok aktivite bulunduran parkta gençler eğlenirken yaşlılar da huzurla dinlenebilecekler.

Çin ve İtalyan restoranlarında farklı lezzetleri tadarak, farklı kültürlerin mutfaklarına bakabileceksiniz. Sizde tüm bunları ve daha fazlasını yaşamak için Altınpark’a gelebilirsiniz.

En yakın zamanda sizleri Altınpark’ta ağırlamak üzere..

Fotoğraflar