Mevlana Parkı
Mevlana Parkı
Mevlana Parkı

Mevlana Parkı

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

19.800 m2 büyüklüğündeki parkın ortasında bulunan mini gölet, Mevlana’nın “cömertlikte ve yardım etmede akarsu gibi ol” öğüdünden yola çıkılarak planlandı..Yaklaşık 6 m’lik şelaleyle hareket kazanan gölette, su üstünde hareketli 3 adet Semazen heykelleri bulunuyor. Semazen okulu ve kafeterya’nin genel görünüşü, Mevlana’nın Konya’da bulunan türbesinden esinlenildi. Tesis içinde Mevlana’yı anlatan geniş bir fuaye, Semazen ve halk oyunlarının öğretildiği derslikler, özellikle meşhur türbenin kubbe kısmına benzetilen aynı zamanda alanı üstten gören bir restoran yaklaşık,150 kişilik bir mini konferans salonu, altta şelaleye hizmet eden kafeterya ve yönetim birimlerinden oluşuyor. Parkın ana girişi olan “Gel Kapısı”, Mevlana’nın “Gel! Ne Olursan Ol Yine Gel” diyerek bütün insanları birleştirdiği yüce felsefeden esinlenerek hazırlandı.

Konumu

Park Altındağ İlçesi, Başpınar Mahallesinde bulunmaktadır.

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Genel Bakış

350 m2’lik bir alan içinde yer alan oyun parkı ise, içinde büyük bir oyun setini barındırıyor. Parkın içinde bütün alanı birleştiren ve halkın yürüyüş yapabileceği yürüyüş yolları, bu yolların kenarlarında oturma guruplarının haricinde ailelerin de oturabileceği gölgelikler mevcuttur.

Neden Mevlana Parkı’na Gitmelisiniz?

Peki, ‘Mevlana Parkı’na neden gitmeliyim?‘ diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım…

İster hafta içi, ister hafta sonu olsun spor faaliyetlerini gerçekleştirmek için, doğa ile iç içe vakit geçirmek için, yoğun şehir hayatı ile aranıza bir duvar çekmek için kısa da olsa dinlenebileceğiniz bir parka bulunabilirsiniz.

Yetişkinler, arkadaşları ile piknik yaparken, çocuklar da oyun alanlarında eğlenecekler, belki ailecek yürüyüş yapacak ve en önemlisi sedir ağaçları arasında bisiklet sürmenin keyfini yaşayabileceksiniz.

Güzel günlerde sizleri Mevlana Parkı’nda ağırlamak üzere..

Fotoğraflar

İstatistik

87 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Kategoriler

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.