Kartaltepe Kent Ormanı
Kartaltepe Kent Ormanı
Kartaltepe Kent Ormanı
Kartaltepe Kent Ormanı

Kartaltepe Kent Ormanı

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Ovacık bölgesinde yer alan Keçiören’in ilk mesire alanı olan Kartaltepe Kent Ormanı  2015 yılında 1.126.000 m2’lik alana kurulmuştur.4500 m² alanlı gölet, 23 metre yükseklikte ki şelale, 16 metre uzunluğunda köprü, piknik vemangal alanları, içilebilir yer altı suyu, çocuk oyun alanları, çim futbol sahaları, bisiklet parkuru,plaj voleybol sahası yürüyüş parkurları ve 500 araçlık otoparka sahip Kartaltepe Kent Ormanı Keçiören Mesire yeri olarak misafirlerine hizmet etmektedir.Ağaçlandırma, yenilikçi peyzaj çalışmaları ve temiz doğası ile dikkat çeken alan sadeceKeçiören’in değil Ankara halkının da hafa sonu etkinliklerinin vazgeçilmek noktası.Bir kilometre uzunluğu ile Türkiye’nin en Dağ Kızağı tesisine sahip Park, adrenalin tutkunların Park’a davet ediyor.

Konumu

Ovacık, 06280 Keçiören/Ankara

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tarihçe

Kartaltepe Kent Ormanı Parkı 20 Temmuz 2015 tarihinde hizmete girmiştir.

Neden Kartaltepe Kent Ormanı Parkı’na Gitmelisiniz?

Peki “Kartaltepe Kent Ormanı Parkı’na neden gitmeliyim?” diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım… Konumunun merkezi olması tercih etmeniz açısından çok önemli. Birçok kişinin gün içinde uğradığı veya geçmiş olduğu bir bölgede yer alan Kartaltepe Kent Ormanı Parkı, gün içinde soluklanabileceğiniz, şehrin ortasında doğayla aniden baş başa kalabileceğiniz hem güvenli hem de tabiatla tam anlamıyla uyumlu bir park. Sadece bitkisel olarak değil birçok kuş türünün göç rotasında yer alan parkımız aynı zamanda Pakistan papağanlarına da ev sahipliği yapmaktadır.
Dilerseniz hafta içi dilerseniz hafta sonu her mevsimde ziyaret edip ailenizle piknik yapabileceğiniz geniş ve ferah çimlik alanları ziyaretçiler için son derece cezbedici.
Güzel günlerde sizleri Kartaltepe Kent Ormanı Parkında ağırlamak üzere..

Fotoğraflar

İstatistik

9 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Kategoriler

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.