Deniz Feneri Parkı
Deniz Feneri Parkı
Deniz Feneri Parkı
Deniz Feneri Parkı

Deniz Feneri Parkı

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Deniz Feneri Parkı Ankara’nın merkezinde, yeşilliklerin içinde, betonların ve resmi kurumların arasında dinlenebileceğiniz, rahat bir nefes alabileceğiniz şirin bir park. Ankara’da hangi parka gidilirçocukla hafta sonu Ankara’da ne yapılır sorularının cevaplarından biri kesinlikle Deniz Feneri Parkı.

Parka ismini veren Deniz Feneri ise alana ayrı bir hava katıyor. 18m yüksekliğindeki fenerin, Sera Cafe’den köprü ile bağlantısı bulunuyor. Köprü uzunluğu 30 m. Deniz feneri, seyir kulesi amacıyla tasarlandığından parkın kullanıcılarına gece gündüz 360 derece seyir imkanı sağlıyor.

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Genel Bakış

Park içinde 65 adet yüksek aydınlatma elemanı, gölet içinde ise 150 adet su altı spotu kullanılıyor. Cadde üzerindeki girişlere yerleştirilen ve akşamları ışıklandırılan stilize antik kemerler ve meşaleler de cadde kaldırımına seyir ve oturma fonksiyonu kazandırıyor.

2 adet 15 araçlık otoparkı da bulunan Deniz Feneri Parkı, meydandaki 5 adet bayrak ve flama direkleri ile de dikkat çekiyor.

Neden Deniz Feneri Park’a Gitmelisiniz?

Peki, ‘Deniz Feneri Parkı’na neden gitmeliyim?‘ diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım…

İster hafta içi, ister hafta sonu olsun spor faaliyetlerini gerçekleştirmek için, doğa ile iç içe vakit geçirmek için, yoğun şehir hayatı ile aranıza bir duvar çekmek için kısa da olsa dinlenebileceğiniz bir parka bulunabilirsiniz.

Yetişkinler, arkadaşları ile piknik yaparken, çocuklar da oyun alanlarında eğlenecekler, belki ailecek yürüyüş yapacaksınız.

Güzel günlerde sizleri Deniz Feneri Parkında ağırlamak üzere.

Fotoğraflar

İstatistik

171 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Kategoriler

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.