Zeynepçik Parkı
Zeynepçik Parkı
Zeynepçik Parkı
Zeynepçik Parkı
Zeynepçik Parkı
Zeynepçik Parkı
Zeynepçik Parkı
Zeynepçik Parkı
Zeynepçik Parkı
Zeynepçik Parkı
Zeynepçik Parkı

Zeynepçik Parkı

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Halil Sezai Erkut Caddesi ve Ayvalı Caddesi kesişiminde yer almaktadır. Park yeni yapılmakta olan Etlik Şehir Hastanesi Kuzey sınırlarına bitişik konumdadır. Zeynepçik Parkının %60 geniş yeşil alanlardan oluşmaktadır.

Konumu

Zeynepçik Parkı Etlik ve Yenimahalle arasında, Antares Alışveriş Merkezi karşısında yer almaktadır. Park yaklaşık 1,5 km boyunca uzanmaktadır. Parkın GPS koordinatları 39°58’7.07″K ve 32°49’23.73’D dir.

Ulaşım

Zeynepçik Parkına araçlarıyla gelecek ziyaretçilerimiz için parkta oldukça geniş bir otopark ve yol boyunca da park etme imkânı bulunmaktadır.

• Metro ile gelecek ziyaretçilerimiz; İvedik Metro istasyonunda inerek 207-208 numaralı otobüslere binebilir ya da Keçiören – Ostim Minibüslerine binebilirler.

Keçiören yönünden gelecek ziyaretçilerimiz ise; 414 numaralı otobüs ile ya da Keçiören – Ostim Minibüslerine binebilirler.

Tarihçe

2000 yılında yapımına başlanan ve 2001 yılında tamamlanan Zeynepçik Parkı 1999 Depremi Şehitleri Anısına yapılmıştır. Park uzun yıllar bölge halkına ve o dönemlerde hizmet vermekte olan Etlik İhtisas Hastanesi ziyaretçilerine hizmet vermiştir. Etlik Şehir Hastanesinin yapımının başlamasıyla birlikte parkın bazı kullanımları da değişmiş ve 2015-2016 yılları arasında yenilenmiştir.

Genel Bakış

Park bir yürüyüş parkıdır. Yol boyu dinlenme alanları, büfeler ve kafeteryalar gibi farklı kullanımları barındırır. Park çocuk oyun alanı açısından zayıf olmasına karşın ferah yeşil alanlar, geniş yürüyüş yoluyla çocuklarınızın da eğlenceli vakit geçireceği bir mekândır. Parkta bulunan bazı işletmeler açık hava sineması, şişme çocuk oyuncakları gibi farklı etkinlikler düzenlemektedir. Park özellikle akşam saatlerinde çevre sakinleri tarafından yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Neden Zeynepçik Parkı’na Gitmelisiniz?

Zeynepçik Parkında kullanıcılar genelde yeşil alanlarda serbestçe oturmakta ve neşeli vakit geçirmektedirler. 1,5 km gibi bir uzunluktaki yürüyüş yolu tempolu yürüyüşleriniz için oldukça uygundur. Park zaman zaman amatör spor kulüplerinin antrenman için de kullandığı bir mekândır.

Parkta bitkisel anlamda oldukça güzel bir düzenleme mevcuttur ve bu özelliği sayesinde parkımız dört mevsim de çekicidir. Pergolelerin üzerine sardırılmış olan Mor Salkım çiçeklerinin altında oturmak için Mayıs – Haziran aylarında parkımızı muhakkak ziyaret etmelisiniz.

Fotoğraflar

İstatistik

258 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.