Şahinler Tabiat Parkı
Şahinler Tabiat Parkı
Şahinler Tabiat Parkı
Şahinler Tabiat Parkı
Şahinler Tabiat Parkı

Şahinler Tabiat Parkı

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Şahinler Tabiat Parkı içerisinde mevcutta herhangi bir turizm faaliyeti yürütülmemektedir. Ancak alanın içerisinde bulunduğu yörenin önemli bir turizm potansiyeli bulunmaktadır. Bölgede yapılabilecek turistik faaliyetlerden en önemlisi sağlık turizmi, başka bir deyişle termal turizmdir. Bölgede termal turizme yönelik iki merkez vardır. Bunlar Kızılcahamam Kaplıcası ve Sey Hamamı’dır. Romalılar ve Selçuklular döneminde de işletilmiş olan Kızılcahamam Kaplıcası’nın, ortalama su sıcaklığı 75 oC’dir. Kaplıca suyunun romatizmal hastalıklara, deri hastalıkları, böbrek ve idrar yolları hastalıkları, sindirim sistemi rahatsızlıkları, kadın hastalıkları, beslenme bozuklukları, kemik ve eklem rahatsızlıklarına olumlu etki yaptığı tespit edilmiştir.

Konumu

Şahinler, Ankara Bolu Yolu, 06890 Kızılcahamam/Ankara

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şahinler Tabiat Parkı, İç Anadolu Bölgesi’nde, Ankara ili, Kızılcahamam ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Alan, 32º 26´ 24´´- 32º 26´ 49´´ doğu boylamları ile 40º 37´ 24´´- 40º 38´ 01´´ kuzey enlemleri arasında bulunmaktadır. Şahinler Tabiat Parkı, Ankara kent merkezine 107 km, Kızılcahamam ilçesine 30 km ve Bolu ili Gerede ilçesine de 30 km uzaklıktadır. Tabiat Parkı, ülke karayolu ulaşım ağına Ankara-Bolu Devlet Karayolu ile bağlanmaktadır. Karayolu, alanın güney ve güneybatı sınırlarını oluşturmaktadır.

Neden Şahinler Tabiat Parkı’na Gitmelisiniz?

Peki “Şahinler Tabiat Parkı’na neden gitmeliyim?” diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım…
Konumunun merkezi olması tercih etmeniz açısından çok önemli. Birçok kişinin gün içinde uğradığı veya geçmiş olduğu bir bölgede yer alan Şahinler Tabiat Parkı, gün içinde soluklanabileceğiniz, şehrin ortasında doğayla aniden baş başa kalabileceğiniz hem güvenli hem de tabiatla tam anlamıyla uyumlu bir park.

Dilerseniz hafta içi dilerseniz hafta sonu her mevsimde ziyaret edip ailenizle piknik yapabileceğiniz geniş ve ferah çimlik alanları ziyaretçiler için son derece cezbedici.
Güzel günlerde sizleri Şahinler Tabiat Parkında ağırlamak üzere..

Fotoğraflar

İstatistik

5 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.