Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl
Mavi Göl

Mavi Göl

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Su bisikletleriyle, ailelere hitap eden 1.245 dönüm piknik alanıyla, piknik masaları, kapalı çardakları ve barbeküleriyle çocuklarınızla, arkadaşlarınızla harika bir hafta sonu geçirebileceğiniz serin ve eşsiz bir ortamdır.

İsmini aldığı Mavi Göl, toplam 600 dönümdür. Alanda 2 adet işletme binası, 15 Adet güvenlik kulübesi, 6 adet WC bulunmaktadır.

Park içinde voleybol, basketbol ve futbol sahaları, spor aletleri, 15 adet çocuk oyun alanı ve koşu yolu bulunmaktadır. Toplam 3 bin 800 araç kapasiteli otoparkı ile ulaşım sorunu yaşatmayan Mavi Göl’de, ziyaretçiler için 6 adet de büfe bulunmaktadır.

Aynı zamanda alan içerisinde 40 adet sekizgen ferforje pergola, 30 adet gölgelik, 12 adet ahşap gazebo, 1.500 adet serbest piknik masası ve pergola ile toplam 250 adet barbekü bulunmaktadır.

Konumu

Ankara’nın Mamak İlçesine bağlı Kayaş yakınlarındaki Mavi Göl, Başkentlilerin tercih ettiği rekreasyon alanlarından biridir. Ankara merkeze sadece 12 km uzaklıktadır.

Ulaşım

Ulustan kalkan 355 numaralı Kıbrıs köyü otobüsüyle gidebilirsiniz. Kızılay’dan gelecek Ankaray/Dikimevi son durağına inip oradan 355 numaralı otobüse binebilirsiniz. Ya da Dikimevi PTT önünden yukarı çıkan yolu karşı şeridinde duraktan da binebilirsiniz.

Tarihçe

Rekreasyon alanı Ankara’nın doğu kısmında bulunur ve 2005 yılında Ankara ilinde oturan insanların piknik yapabileceği ve hoşça vakit geçirebilecekleri bir dinlenme ve eğlence alanına dönüştürülerek, Mavi Göl adı verilmiş ve kullanıma açılmıştır.

Genel Bakış

Ankara’nın en doğal göl yapısına sahip Mavi Göl, huzur ortamı, yeşili ve mavisiyle huzur dolu bir Başkent köşesidir.

Ankara merkeze sadece 12 kilometre uzaklıkta olan Mavi Göl, aydınlatması, güvenlik hizmetleri ve temizliğiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin halkımıza sunduğu yaşam alanlarından biridir.

Göl piknik alanına dönüştürülürken alanın içerisine piknik alanları, at maneji, çocuk oyun alanları, spor alanları, marina ve iskeleler, araç ve yaya yolları, çay bahçeleri ve tuvalet bölümlerinden oluşan bir kompleks oluşturulmuştur.

Seyir teraslarında manzaraların keyfini çıkararak güvenli bir şekilde sabah, öğle, akşam yemeklerinizi yiyebilecek, piknik yapabileceksiniz. Tabi ki burayı yalnızca piknik alanı olarak düşünmek doğru olmaz. Spor yapmak isteyenler, doğa gezisi yapmak isteyenler, çocukların doyasıya koşup eğlenebileceği, manzara izlemek isteyenler için huzurlu bir rekreasyon alanı olarak düşünmek daha doğru olacaktır.

Neden Mavigöl’e Gitmelisiniz?

Peki ‘Mavigöl’e neden gitmeliyim?‘ diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım…

Keyifle piknik yapmak, yürüyüş yapmak, spor yapmak, çocuklarınızla ve anne babalarınızla zaman geçirmek isteyebileceğiniz huzurlu bir ortama kim hayır diyebilir ki…

Burada hem eğlenirken hem keyifle yemeklerinizi yiyebilecek, dilerseniz yalnızca göl havası alacaksınız. Göl’de yelkenli tekneye ve deniz bisikletine can yeleklerinizi takarak binebilecek ve burayı doyasıya yaşayacaksınız.

Dilerseniz bisikletinize binebilir ya da yalnızca ağaçların arasında oturarak buranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Eksiklerinizi tamamlayabileceğiniz büfelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz.

Burada ruhunuzu dinlendirip günlük yaşamın stresinden uzaklaşacaksınız.

Bizden size tavsiye hafta sonları buraya erken gidin, yoksa yer bulamazsınız.

En yakın zamanda sizleri Mavi Göl’de ağırlamak üzere…

Fotoğraflar

İstatistik

433 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.