Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı
Göksu Parkı

Göksu Parkı

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Koşu Yolu: 2.201 m2 Göksu Parkı, Ankara’nın en büyük rekreasyon alanlarından biridir. Göksu parkı; sosyal tesisleri, piknik alanları, oyun alanları, spor merkezleri, lokantaları, büfeleri ile ailece güvenle gezebileceğiniz bir mekandır. 455 adet çardak ve 312 adet barbekü bulunan 4 adet piknik alanı mevcuttur. Alanda 2 adet mescit ve tuvaleti ile 2 adet işletmeye ait tuvalet bulunmaktadır. ladet Go-Kart pisti, 1 adet mini lunapark, 1 adet dağ kızağı, 1 adet tren ve su bisikletlerinin bulunduğu eğlence alanlarına sahiptir. 2 basketbol sahası, 2 voleybol sahası, 2 tenis kortu, 2 futbol sahasının yer aldığı 1.546 m2 spor alanı; 2.887 m2 çocuk oyun alanı ve 2.201 m2 koşu yoluna sahip parkta ayrıca 1.600 metre ahşap yürüme yolu bulunmaktadır. 9 adet yüzer iskelenin yer aldığı 122.557 m2 göl yüzeyiyle 185.006 m2 çim alana sahiptir.

Konumu

Ankara’nın büyük parklarından biri olan Göksu Parkı, Eryaman’daki eski Susuz Göleti üzerine kuruludur. Park, Kızılay’a 25 km mesafededir.

Ulaşım

Metro ile gitmek istiyorsanız; Kızılay’dan Eryaman’a giden metro hattını kullanıp “Eryaman 1-2” adlı metro durağına inerek parka yürüyerek gidebilirsiniz.

Toplu taşıma ile gidecekseniz; EGO 531 No’lu (Etimesgut-Elvankent-Sincan-FatihEryaman) otobüsleri ile de parka ulaşmak mümkün.

Arabasıyla gidecek olanlar; gerek İstanbul yolundan gerekse çevre yolundan Eryaman’a gelmeliler. Eryaman’da tabelaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Tarihçe

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 2003 yılının haziran ayında hizmete açılan parkın inşası 3 ay kadar kısa bir sürede gerçekleştirilmiştir.

Genel Bakış

Ankara’nın yeşil ile maviyi buluşturan gözde yaşam alanı Eryaman’da “Susuz Göleti” üzerine kurulu Göksu Park, Başkent’in sahil kasabası gibidir. Toplam 446.547 metrekarelik bir alana kurulu olan ve Ankara’nın en büyük parklarından biri olarak kabul edilen Göksu Park’ın 122.557 metrekaresi göletten oluşur.

15 metrelik deniz feneri, yürüyüş yolları, su bisikleti gibi göl aktiviteleri, restoranları, kafeteryaları, sazlıkları, adacıkları ile bir mesire yeri havasında olan Göksu Park, hem ailelerin, hem gençlerin hem de miniklerin rağbet ettiği en güzel mekanlardan biridir.

9 adet yüzer iskelesinden ördekleri besleyebileceğiniz, ahşap yürüyüş yolları, eğlence ve aktivite alanları, piknik masaları ile gönlünüzce vakit geçirme imkanı bulabileceğiniz Göksu Park, ferah yerleşkesi, yeşilin her tonunu barındıran habitatı ile huzuru vaat eden kaçış noktası gibidir.

Ahşap iskelesinin uzunluğu toplam 1600 metre olan gölün çevresinde çocuklar için park alanları da mevcuttur. Göksu Park’ı en cazip kılan unsurlardan biri de otopark sorunu yaşanmaması ve Eryaman’daki alışveriş merkezlerine olan yakınlığıdır.

Neden Göksu Parkı’na Gitmelisiniz?

Peki ‘Göksu Parkı’na neden gitmeliyim?‘ diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım… Göksu Park’ın aktiviteleri, mekanı gençler ve genç kalanlar için de cazip kılmaktadır. Her çeşit spor aletinin bulunduğu parkta yürüyüş parkurunun uzunluğu toplam 2201 metredir.

Go-Kart, halı sahalar, basketbol sahaları, plaj voleybolu, tenis kortları ile ziyaretçilerini ağırlayan Göksu Park içinde iki adet Oyuncakistan ve 14 adet figürlü oyuncak bulunmaktadır.

Adrenalin tutkunlarının en sevdiği aktivitelerden biri de Dağ Kızağı’dır. Türkiye’nin ilk dağ kızağı, 20 metreye kadar çıkan yüksekliğiyle eğlenceye bambaşka bir boyut katmaktadır.

Öte yandan, dinlenmek isteyenler ve göl çevresini konforlu bir şekilde turlamayı tercih edenler için bir de tren mevcuttur. Göksu Park, aynı zamanda bir sosyal alan olarak tasarlanmıştır. 1000 kişi kapasiteli amfi tiyatro, camii, mescit ve çeşmeleriyle burası adeta bir yerleşim alanı gibidir. Çardakların ya da kamelyaların altında oturabilir, barbekünüzü yakarak ailenizle ve dostlarınızla hafta sonu pikniğinin tadını çıkarabilirsiniz. Hafta sonu erken saatlerde gelebilirseniz mangallı bir çardak bile bulabilirsiniz.

Göksu Park, özel günler için de benzersiz bir adrestir. Parkın içinde nikah, düğün ve balo salonları, en özel anları unutulmaz kılmak için dizayn edilmiştir. Gölün etrafındaki restoranlar, birbirinden farklı mutfaklarıyla sizi ağırlamaktadır. Parkın ikişer adet giriş ve çıkış kapısı bulunmaktadır.

Güzel günlerde sizleri Göksu Parkı’nda ağırlamak üzere..

Fotoğraflar

Videolar

İstatistik

2199 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.