Eğriova Tabiat Parkı
Eğriova Tabiat Parkı
Eğriova Tabiat Parkı
Eğriova Tabiat Parkı

Eğriova Tabiat Parkı

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Tabiat Parkı Ankara İli Beypazarı İçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. 30 ha büyüklüğe sahip Tabiat Parkı’nın çevresi sarıçam ormanları ile çevrilidir. Tabiat Parkı kuzeyinde Eğriova Yaylası ve göleti, güneyi, doğusu ve batısında ise Sarıçam ormanları yer almaktadır.

Konumu

Karaşar, Eğriova Yaylası, Beypazarı/Ankara, Türkiye

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eğriova Tabiat Parkı’na Ankara şehir merkezinden 2 farklı şekilde ulaşılabilir. İlk yol, Ankara-Beypazarı-Karaşar-Eğriova yönünde olacak şekilde, toplamda 147 km’lik bir mesafe arz etmektedir. Beypazarı İlçesi’nden 57 km, Karaşar Beldesi’nden 19,7 km olup ulaşım, Karaşar Beldesi’ne kadar asfalt yol, asfalt yoldan sonra tamamen stabilize yoldan sağlanmaktadır.

Neden Eğriova Tabiat Parkı’na Gitmelisiniz?

Peki “Eğriova Tabiat Parkı’na neden gitmeliyim?” diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım…
Eğriova Tabiat Parkı, gölü ve ormanları ile rekreasyonel ve turizm faaliyetlerine olanak veren bir alandır. Alan, içinde bulunduğu bölgenin turizm ve rekreasyon açısından çekim merkezlerine oldukça yakın bir konumdadır. Bu konumu ve sahip olduğu kaynak değerleri ile Tabiat Parkı, yakın çevresi ve Ankara için bir çekim merkezi olma potansiyeline de sahiptir. Alanda bulunan göl ve yakın çevreleri turizm ve rekreasyon aktiviteleri için önemli fırsatlar sunmaktadır. Piknik, çadırlı veya karavanlı kamp, bisiklet, motosiklet, doğa fotoğrafçılığı, manzara seyir, yürüyüş ve koşu, flora ve fauna izleme vb. faaliyetler, Tabiat Parkı içi ve çevresinde şu an kontrolsüz bir şekilde yapılan faaliyetlerdir. 


Güzel günlerde sizleri Eğriova Tabiat Parkında ağırlamak üzere..

Fotoğraflar

İstatistik

13 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.