Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı
Botanik Parkı

Botanik Parkı

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Toplam 21 bin 112 metrekare çim alanın peyzajı, özenle seçilmiş çalılar, çiçekler ve ağaçlarla bezenmiştir. Özellikle gençlerin rağbet ettiği Botanik Parkı, baharda başka, yaz mevsiminde bambaşka kokusuyla misafirlerini mest eder.

Konumu

Kent merkezinin 6,4 kilometre kadar güneyindeki Çankaya İlçesinde yer almaktadır. Çankaya Mahallesi sınırları içerisinde kalan bu park Cinnah Caddesi yolu istikameti üzerindedir.

Ulaşım

Kızılay Meydanı‘ndan Güvenpark durağından 408, 413, 413-7, 440-5 numaralı otobüslerden birine binerek Botanik Parkı durağında ininiz. 2 dakikalık yürüme mesafesinden sonra Botanik Parkı’na ulaşabilirsiniz.

Ulus‘tan Ulus Ziraat Bankası durağında 408, 413, 413-7, 440-5 numaralı otobüslerden birine binerek Botanik Parkı durağında ininiz. 2 dakikalık yürüme mesafesinden sonra Botanik Parkı’na ulaşabilirsiniz.

Eğer kendi aracınızı kullanarak parka gitmeye karar verirseniz, Atatürk Bulvarını takip ediniz, Atatürk Bulvarı/Kuğulu-1 Altgeçidi üzerinde devam ederek ilerleyiniz sonrasında Cinnah Caddesi yoluna saparsanız parka rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Genel Bakış

Botanik Parkın vadi şeklinde olup, günlük faaliyetler dışında, parkta özel günleri paylaşmak için 1 adet Amfi bulunmaktadır. Botanik Parkı’nda havuz, çocuk bahçesi ve çiçek seraları bulunmaktadır. Konsept heykellerle süslenen parkın ağaç gölgelerine aileler için şirin piknik masaları yerleştirilmiştir. Parkın temizlik ihtiyacı büyük bir titizlikle karşılanırken bu temizlik hassasiyetine dahil olan 1 adet WC bulunmaktadır. Planlanmış olarak giriş-çıkış ve önemli bölgelerde toplam 3 noktada güvenlik noktaları bulunmaktadır.

Neden Botanik Parkı’na Gitmelisiniz?

Peki ‘Botanik Parkı’na neden gitmeliyim?‘ diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım…

Parkın vadi şeklinde olması şehrin gürültüsünden uzak bir nebze de olsa insanları uzak tutmaktadır. Parkın ortasında bulunan havuz, Botanik Park’ın Ankara’nın en güzel parklarından biri olmasının en önemli nedenlerinden biridir. Havuzdan gelen su sesleri, kuş sesleriyle birleşince parkta huzur verici bir ortam oluşturmaktadır.

Yaz aylarında evlenen çiftler, evlilik fotoğraflarını Botanik Park’ın güzel manzarasında çektirirler. Bu sebepten dolayı yazın hafta sonu parka uğrarsanız birçok çift görmeniz mümkündür.

Fotoğraf tutkunlarının dikkatini çeken bitki örtüsü ve yaşı asırlara varan görkemli ağaçları ile Ankara’da adeta bir vaha gibidir. Şehrin keşmekeşinden ve kalabalığından bir nebze uzaklaşmak isteyenler için rotanızı yeşile çevirmeniz yeterli olacaktır. En yakın zamanda sizleri Botanik Parkı’nda ağırlamak üzere..

Fotoğraflar

İstatistik

272 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.