Atatürk Bahçesi
Atatürk Bahçesi
Atatürk Bahçesi
Atatürk Bahçesi
Atatürk Bahçesi
Atatürk Bahçesi
Atatürk Bahçesi
Atatürk Bahçesi
Atatürk Bahçesi

Atatürk Bahçesi

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

1996 yılında yapılan ve 42.600 metrekare alana sahip olan Atatürk Botanik Parkı Keçiören’in güney girişinde sizleri selamlamaktadır.Yüzlerce bitki, yürüyüş parkuru ve muhteşem doğası ilen vatandaşı buluşturan Botanik parkı, sabah sporu yapan vatandaşların uğrak yeridir. Temiz havası ile Ankara’nın akciğeri konumunda olan park yaz kış misafirlerini ağırlamaktadır.

         Atatürk bahçesi olarak da bilinen bu büyük park içinde ziyaretçilerinin ihtiyacını karşılama adına wc, mescid, çay bahçeleri ve içilebilir çeşmeler yapılmıştır. Kısaca Keçiörenlilerin dışarı çıkıp, rahatladığı güzel parklarının başında gelir.

            Park içerisinde 800 metre (gidiş-geliş ) uzunluğunda koşuyolu, 1 adet bay- 1 adet bayan wc, 1 adet bay-1 adet bayan mescidi, 13 adet kamelya, 15 adet masa, 18 adet bank, 1 adet şelale, 1 adet kuyu şeklinde süs şelalesi, 1 takım fitness aleti, 1 adet çocuk oyun seti ve oyun elemanları, Kazak şair Magcan Cumabay anıtı, çeşitli türlerde 69 çeşit bitki (8.500 adet) bulunmaktadır.

Konumu

Kavacık Subayevleri, Fatih Cd. 20/1, 06120 Keçiören/Ankara

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Neden Atatürk Bahçesi’na Gitmelisiniz?

Peki “Atatürk Bahçesi’na neden gitmeliyim?” diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım…
Konumunun merkezi olması tercih etmeniz açısından çok önemli. Birçok kişinin gün içinde uğradığı veya geçmiş olduğu bir bölgede yer alan Atatürk Bahçesi, gün içinde soluklanabileceğiniz, şehrin ortasında doğayla aniden baş başa kalabileceğiniz hem güvenli hem de tabiatla tam anlamıyla uyumlu bir park.

Dilerseniz hafta içi dilerseniz hafta sonu her mevsimde ziyaret edip ailenizle piknik yapabileceğiniz geniş ve ferah çimlik alanları ziyaretçiler için son derece cezbedici.

Güzel günlerde sizleri Atatürk Bahçesinda ağırlamak üzere..

Fotoğraflar

İstatistik

14 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.