Pursaklar İlçe Halk Kütüphanesi
Pursaklar İlçe Halk Kütüphanesi

Pursaklar İlçe Halk Kütüphanesi

Ortalama İncelemeler

Hakkında

Kütüphane Hakkında

Pursaklar’da bulunan eski kaymakamlı binası revize edilerek kütüphaneye dönüştürülmüştür. 2019 Nisan ayından itibaren faliyetedir.

Pursaklar İlçe Halk Kütüphanesi ANKARA ili PURSAKLAR ilçesinde hizmet vermektedir. İnşaat imalatları Boyutart İnşaat tarafından tamamlanan ; Eski kaymakamlık binasına yapılan Halk Kütüphanesi’nin dış cephe çalışmaları ve çevre düzenlemesi tamamlandı. Raflarının montajı ile sinema salonu, kafeteryalarının hazırlandığı kütüphane kısa sürede tamamlanarak halkın hizmetine sunuldu. Mülkiyeti Pursaklar Belediyesi’ne ait olan ve bir süre kaymakamlık olarak kullanılan bina, imzalanan protokolle 25 yıllığına Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilmişti. Bir katı ilkokul düzeyindeki çocuklar için özel olarak tasarlanan kütüphanenin diğer katları da yetişkinlere hitap edecek şekilde tasarlandı. İçerisinde çocuk sineması da bulunan kütüphane, kafeteryası, oturma grupları, ders çalışma masaları, dinlenme odaları ile halkın hizmetine sunulacak. Daha önce Türkiye’nin ilk Şehir Araştırmaları Kütüphanesi’ni açan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin dediği gibi, “Kütüphane çalışması bitti. Dış cephe boyası yapıldı, bahçe duvarları tamamlandı. İçeride son rötuşlar yapılarak imalat Boyutart tarafından tamamlanarak teslim edildi.

Pursaklar İlçe Halk Kütüphanesi ANKARA ili PURSAKLAR ilçesinde hizmet vermektedir. Pursaklar İlçe Halk Kütüphanesi kurumuna 0 telefon numarasından ve Belediye Caddesi No:10 Pursaklar adresinden ulaşabilirsiniz.

Pursaklar İlçe Halk Kütüphanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) yukarıda verilmiştir

Konumu

Merkez Mahallesi Belediye Cad. No:10 PURSAKLAR

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fotoğraflar