Hacettepe Üniversitesi Konservatuvar Kütüphanesi
Hacettepe Üniversitesi Konservatuvar Kütüphanesi

Hacettepe Üniversitesi Konservatuvar Kütüphanesi

Ortalama İncelemeler

Hakkında

Kütüphane Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kütüphanesi; Hacettepe Üniversitesi’nin Beytepe Kampüsü’nde bulunan bir kütüphanedir. İlk olarak 1924 yılında, Musiki Muallim Mektebi bünyesinde oluşturulan kütüphane; Ankara Devlet Konservatuvarı’nın kurulmasıyla birlikte koleksiyonunu buraya devretmiştir. Konservatuvarın da 1982 yılında Hacettepe Üniversitesi’ne katılmasının ardından kütüphane şimdiki adını ve halini almıştır.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kütüphanesi; bünyesinde bulunan öğrenci ve akademisyenlere yazılı ve görsel kaynak taraması yapabilmenin yanı sıra kaynak ödünç verme, olmayan belge ve kaynakları sipariş etme gibi olanaklar da sağlamaktadır. Ayrıca kütüphanenin sahip olduğu bütün koleksiyona internet üzerinden erişim de mümkündür.

Ayrıca üniversiteler arasında imzalanan protokoller doğrultusunda Ankara Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bünyesinde çalışan akademik personel de Beytepe Kütüphanesi’nden yararlanabilmektedir.

Konumu

Beşevler, Bahçelievler, Çankaya/Ankara, Türkiye

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fotoğraflar