Güdül İlçe Halk Kütüphanesi

Güdül İlçe Halk Kütüphanesi

Ortalama İncelemeler

Hakkında

Kütüphane Hakkında

Güdül Halk Kütüphanesi 30.09.1985 tarihinde kurulmuş olup hizmet vermeye devam etmektedir. 

Hizmet binamız bahçe içerisinde tek katlı olup 1 okuma salonu, 1 memur odası, 1 arşiv odasından oluşmaktadır. Binamız 2014 yılında yeniden yapılandırılmıştır. Kütüphane binamız onarımdan geçmiş ve iç mefruşatı tamamen yenilenmiştir.

Kütüphane dermemizde eski yıllara ait 10.000, yeni basım 5.000 olmak üzere toplam 15.000 adet kitap bulunmaktadır. Ayrıca engelli okuyucularımızın kullanımına sunulmak üzere sesli kitap ve şiirleri içeren CD bulunmaktadır. Dermemizin tasniflenme işlemi DEWEY Onlu Sınıflama Sistemine göre oluşturulmaktadır.

Ödünç verme işlemleri üye kartıyla veya TC Kimlik numarasını (veya en az altı ay oturma izni almış yabancı kullanıcılar için “yabancı kimlik numarası”nı) gösterir belge ile yapılır. Yazma ve nadir eserler, danışma kaynakları, kullanıcılar tarafından sıklıkla aranan materyaller ile süreli yayınların son sayıları hariç, kütüphane materyali ücretsiz olarak ödünç verilir. Kullanıcıya üç kitap, üç kitap dışı materyal olmak üzere en fazla altı materyal ödünç verilir. Ödünç verme süresi kitaplar için on beş gün, kitap dışı materyaller için yedi gündür. 

Hafta içi : 08.00-12.00

                  13:00-17.00

Konumu

İnkılap Cad. No:1/1 GÜDÜL

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fotoğraflar