Çankaya Üniversitesi Kütüphanesi
Çankaya Üniversitesi Kütüphanesi
Çankaya Üniversitesi Kütüphanesi

Çankaya Üniversitesi Kütüphanesi

Ortalama İncelemeler

Hakkında

Kütüphane Hakkında

Çankaya Üniversitesi Kütüphanesi, Üniversitenin eğitim ve öğretime başladığı 1997-1998 öğretim yılında Balgat yerleşkesinde hizmete açılmıştır. 2010-2011 öğretim yılında faaliyete geçen Merkez Kampüsümüzle birlikte, Mühendislik, Fen-Edebiyat ve Sosyal Bilimler alanlarını kapsayan koleksiyon “Merkez Kütüphane” de, Hukuk ve Mimarlık alanlarını kapsayan koleksiyon ise “Balgat Kütüphane” de hizmet vermiştir. Kütüphanemiz, 2021 Eylül ayından itibaren Balgat yerleşkesinin Merkez Kampüse taşınması ile birlikte, “Merkez Kütüphane” adı altında hizmetlerini sürdürmektedir.

Çankaya Üniversitesi Kütüphanesi, Üniversitenin eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini, her türlü bilgi kaynağını sağlayarak, mekân ve zaman kavramı olmadan yenilikçi hizmetlerle desteklerken aynı zamanda kullanıcılarına bilgi teknolojileriyle donatılmış, güvenilir, rahat ve konforlu öğrenme ortamları da sağlamaktadır.

Kütüphane koleksiyonunda basılı kaynakların yanı sıra ihtiyaca göre gelişen e-dergi, e-kitap, e-tez, e- referans gibi “e-kaynaklara” kampüs içinden ve dışından erişilebilmektedir.

Kütüphanemizde çalışma salonlarının yanı sıra grup çalışma odaları, seminer odası ve 7/24 çalışma salonları da araştırmacılar ve öğrencilerimizin kullanımına açıktır.

Kütüphanenin çalışma saatleri eğitim, öğretim ve sınav dönemlerine bağlı olarak düzenlemekte ve hafta sonları dâhil olmak üzere genişletilmiş saatlerde hizmet vermektedir.

Konumu

Öğretmen Cad. No: 14 MTA Yanı Balgat/ÇANKAYA

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fotoğraflar