AÜ Fen Fakültesi Kütüphanesi
AÜ Fen Fakültesi Kütüphanesi

AÜ Fen Fakültesi Kütüphanesi

Ortalama İncelemeler

Hakkında

Kütüphane Hakkında

Fakültemizin Eğitim-Öğretim amaçlarını destekleyen kütüphanemiz; bilginin elde edilmesi, geliştirilmesi, sorgulanması, özümsenmesi ve paylaşılmasına doğrudan ya da dolaylı olarak hizmetler vermektedir.

              1946 yılında bölüm kütüphaneleri gibi kurulan daha sonra müstakil binasına gelen kütüphanemiz, 4 kattan oluşmakta olup, 1600 m²’lik bir alanı kapsamaktadır. 8 kişi tam zamanlı ve bunlara ilave yarı zamanlı öğrencilerle hizmet vermektedir.

              2008 yılı sonunda, yeniden bakım ve onarım gören kütüphanemiz, Ankara Üniversitesi Tandoğan Yerleşkesi Öğrenme Merkezi adıyla; 56 kişilik Çok Amaçlı Salon, 48 kişilik İnternet Erişim Merkezi, 6 kişilik Tek Kişilik Çalışma Odası eklenmesiyle hizmetlerini çağdaş bir ortamda sürdürmektedir.

               Koleksiyonu / Dermesi, Fen ve Mühendislik Fakülteleri’nin bölümlerine hitap edecek biçimde yayınlarla donatılmıştır. Yaklaşık 40 bin kitap, 110 bin dergi koleksiyonu mevcuttur. Ayrıca, elektronik veritabanları, danışma kaynakları ve müstakil veritabanları içinde binlerce kitap, süreli ve diğer elektronik yayınlar mevcuttur.

Konumu

Dögol Cad. Tandoğan/ÇANKAYA

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fotoğraflar