Yıldız Lozanpark Spor ve Dinlenme Tesisleri
Yıldız Lozanpark Spor ve Dinlenme Tesisleri
Yıldız Lozanpark Spor ve Dinlenme Tesisleri
Yıldız Lozanpark Spor ve Dinlenme Tesisleri
Yıldız Lozanpark Spor ve Dinlenme Tesisleri

Yıldız Lozanpark Spor ve Dinlenme Tesisleri

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıldönümü kutlamaları kapsamında, yenilediğimiz Lozan Park’ı açtık. Spor alanlarından kafeteryasına kadar birçok amaca hizmet veren park, önceki yeşil dokusuna ilave edilen 6 bin yeni bitkiyle Çankayalıların ve Ankaralıların yeni gözdesi haline geldi. Toplam 140 bin m² alana sahip olan Lozan Park’ın 38 bin²’lik ilk etap yenileme çalışmaları tamamlanarak halkın hizmetine sunuldu.Parkın kalan yenileme çalışmaları da belediyemizin öncelikli hizmet planları arasında yer alıyor.Modern spor aletleriyle donatılmış kapalı spor salonu, açık hava spor bahçesi, tenis kortu, futbol ve basketbol sahası, piknik alanı, çocuk oyun alanı, koşu ve yürüyüş parkuru, kafe ve restoranın yanı sıra açık otopark alanı da bulunuyor.Parkta ayrıca Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübü’nün çalışmalarını yürüttüğü 8 bin metrekare 3D okçuluk sahası, 385 metrekare kapalı atış poligonu ve 250 metrekarelik okçuluk teorik eğitim merkezi yer alıyor

Konumu

Birlik Mahallesi Kahire Caddesi No:3 Çankaya/ANKARA

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tarihçe

Yıldız Lozan parkı 30 Ağustos 2018 tarihinde hizmete girmiştir.

Neden Yıldız Lozanparkı’na Gitmelisiniz?

Peki “Yıldız Lozan parkı’na neden gitmeliyim?” diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım…
Konumunun merkezi olması tercih etmeniz açısından çok önemli. Birçok kişinin gün içinde uğradığı veya geçmiş olduğu bir bölgede yer alan Yıldız Lozan parkı, gün içinde soluklanabileceğiniz, şehrin ortasında doğayla aniden baş başa kalabileceğiniz hem güvenli hem de tabiatla tam anlamıyla uyumlu bir park.
Sadece bitkisel olarak değil birçok kuş türünün göç rotasında yer alan parkımız aynı zamanda Pakistan papağanlarına da ev sahipliği yapmaktadır.
Dilerseniz hafta içi dilerseniz hafta sonu her mevsimde ziyaret edip ailenizle piknik yapabileceğiniz geniş ve ferah çimlik alanları ziyaretçiler için son derece cezbedici.
Güzel günlerde sizleri Yıldız Lozan parkında ağırlamak üzere..

Fotoğraflar

İstatistik

51 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Kategoriler

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.