Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi
Öveçler Vadisi

Öveçler Vadisi

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Öveçler Vadisi rekreasyon alanı 149.629 m2 üzerine kurulmuş olup, 102.877 m2 çim alan ve 1.220 m2 havuz alanı bulunmaktadır. 1.107 m2 çocuk oyun alanı ve 909 m2 koşu yolu bulunduğu parkta ayrıca 2 bin 800 kişilik tribünü olan doğal çimli bir semt stadı ile 5 basketbol sahası, 3 tenis sahasının yer aldığı 4.255 m2 spor alanı bulunmaktadır.

Öveçler vadisi rekreasyon alanının Öveçler eski 4.Cadde, Sokullu Salkım Söğüt Sokak ve Sokullu Pazarı başta olmak üzere 5 adet de ana giriş kapısı bulunmaktadır.

Öveçler Vadisi’nde temel aktiviteler dışında birçok sportif ve kültürel faaliyetler de gerçekleştirilmektedir. Yeşil alanların yanı sıra spor aktivitelerinin ağırlıkta olduğu Öveçler Vadisi’nde, birçok aktivite yapabileceğiniz alan bulabilirsiniz.

Konumu

Ankara’nın şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Öveçler Vadisi Dikmen Öveçler’ de yer almaktadır. Öveçler Vadisi Dikmen Öveçler’ de Çetin Emeç Bulvarı’ndan başlayan ve Sokullu son durağa kadar uzanmaktadır.

Ulaşım

Kızılay Meydanı‘ndan 145-1, 154-1, 453, 153 numaralı otobüslerden birine Kızılay durağından binerek Öveçler Vadisine ulaşabilirsiniz.

Güvenpark’tan 145-1, 154-1, 453 ve 153 numaralı otobüslerden birine binerek Öveçler Vadisine ulaşabilirsiniz.

Eğer kendi aracınızı kullanarak parka gitmeye karar verirseniz, Kızılay’dan Ayrancı semti yönüne giderek Çetin Emeç Bulvarın takip ederseniz Öveçler Vadisine ulaşabilirsiniz.

Tarihçe

Öveçler Vadisi Park’ı 2012 yılında yapımı tamamlanan rekreasyon alanıdır. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüm ve rekreasyon çalışmaları sonucu Dikmen’de yeşiller içinde dev bir vadi park haline getirdiği “Öveçler Vadisi Rekreasyon Alanı’nı adını almıştır.

Genel Bakış

Dikmen Öveçler’ de Çetin Emeç Bulvarı’ndan başlayan ve Sokullu son durağa kadar uzanan büyük bir alana yapmaya başladığı “Öveçler Vadisi Rekreasyon Alanı” spor aktivitelerinin ağırlıkta olduğu bir parktır. Park’ta çocuk oyun alanları, süs havuzları, seyir teraslarının yanı sıra Öveçler Vadisi’nde küçük bir amfi tiyatro, gösteri alanı, kaskatlı havuz ve süs havuzları, çardaklar, oturma grupları, park sınırlarına otoparklar ile bir de kafeterya mevcuttur.

Öveçler Vadisi Rekreasyon Alanı’nın Çetin Emeç Bulvarı tarafındaki başlangıç noktasına 2 bin 800 kişilik tribünü olan ve doğal çimli bir semt stadı yapılmıştır. Rekreasyon alanındaki doğal çimli saha tüm güzelliğiyle ortaya çıkarken, park içerisinde çocuklar için birçok farklı oyun alanı ve Fitness alanları yer almaktadır. Ayrıca kaskatlı olarak tasarlanan bir süs havuzu mevcuttur. Çocuklu aileler sıklıkla öveçler vadisini tercih etmektedir.

Park’a yaklaşık 5 bin ağaç, 300 bin çalı ve yer örtücü bitki dikilmiştir. Öveçler Vadisi, 2,5 kilometrelik bir yeşil hat boyunca bölge halkının ve Başkentlilerin nefes alıp, spor yapabileceği, dinlenebileceği yemyeşil bir vadi parkıdır.

Neden Öveçler Vadisi’ne Gitmelisiniz?

Peki ‘Öveçler Vadisi’ne neden gitmeliyim?’ diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım… Öveçler vadisinde sizde sabah yürüyüşü veya koşusu yapıp, ayrıca çeşitli spor aktivitelerinizi gerçekleştirip yeşilin temiz havasını soluyabilirsiniz.

Hafta sonu aktiviteleriniz için dilerseniz piknik yapabileceğiniz, dilerseniz çocuklarınızla eğlenceli spor aktiviteleri yapabileceğiniz muhteşem bir parkta bulunacaksınız. Birçok spor faaliyetlerini barındıran sahalarda, arkadaşlarınızla birlikte oynayabilir, yürüyüş ile görselliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yeşilin yolu Öveçler Vadisi’nde hareketin tam zamanı! Öveçler Vadisi yeşilinde kendinizi keşfe ne dersiniz?…

En yakın zamanda sizleri Öveçler Vadisinde ağırlamak üzere…

Fotoğraflar

İstatistik

498 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.