Kuzey Yıldızı Parkı
Kuzey Yıldızı Parkı
Kuzey Yıldızı Parkı
Kuzey Yıldızı Parkı
Kuzey Yıldızı Parkı
Kuzey Yıldızı Parkı
Kuzey Yıldızı Parkı
Kuzey Yıldızı Parkı
Kuzey Yıldızı Parkı
Kuzey Yıldızı Parkı

Kuzey Yıldızı Parkı

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Kuzey Yıldızı Parkı vadi içerisine yerleştirilmiş büyükçe bir alana yayılmış çok fonksiyonlu bir parktır. Ankara’nın kuzey girişinde bulunan bu park yemyeşil dokusu ve ışıl ışıl görüntüsüyle ziyaretçileri adeta büyülemektedir. Tesis çeşitliliği bakımından oldukça zengin olan bu parkımız birçok aktiviteye imkân sağlamaktadır.

Konumu

Hava alanı yolu üstünde bulunan ve merkezden yaklaşık 25 kilometre kadar kuzeyde yer alan park, Altındağ ilçesinde yer almaktadır.

Ulaşım

Kızılay Meydanı’ndan 450 ve 447 numaralı otobüslerden birine binerek Kuzey Yıldızı Parkı’na ulaşabilirsiniz.

Eğer kendi aracınızı kullanarak parka gitmeye karar verirseniz, hava alanı yolu güzergâhını takip ettiğiniz takdirde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu güzergâh parkın içinden geçmektedir.

Tarihçe

Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde yapımına 2011 yılında başlanan Kuzey Yıldızı Parkı 2014 yılında tamamlanmıştır.

Genel Bakış

Kuzey Yıldızı Parkı’nın içerisinde bulunan voleybol, basketbol sahaları, spor aletleri, koşu parkuru, süs havuzu, çocuk oyun bölümleri ziyaretçilerin birçok talebini karşılamaktadır. Yeşilin her tonunun görülebileceği boylu ağaçlar, birbirinden farklı çiçekler, bitkilerle oluşturulan modern ve estetik peyzaj tasarımları Kuzey Yıldızı Parkının en dikkat çeken özelliklerindendir. Alanda 23 adet irili ufaklı havuz ve suni gölet yer almaktadır. Bu havuz ve göletler içinde 8 ayrı noktada son teknoloji kullanılarak uygulanmış fıskiye sistemi bulunmaktadır. 1 tanesinde ise ışıklarla renklendirilmiş su oyunlarıyla muhteşem bir görüntü elde edilmektedir. Göletlerin su akışları yapay kaya şelale sistemi ile sağlanmıştır.

Rekreasyon alanları, suni göl ve göletlerin dışında bilim merkezi ve sosyal donati alanlarına da sahiptir. Bölgede yaşayan vatandaşların sosyal ve kültürel tüm ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılayacak restoranlar, 5 bin kişilik amfi tiyatro, kafeler, çok sayıda pastane, fast-food ve büfe, fitness center, çeşitli etkinliklere imkân verecek sosyal tesisler, tanıtım ve sergi salonu, düğün ve nikâh salonu, konuk evi ve kabul salonu, yaşlılar, hanımlar ve gençler için aktivite ve kültür merkezleri parkın içerisinde yer alan diğer unsurlardır.

Gelen ziyaretçilerin araçlarını rahatlıkla park edebilecekleri 817 araçlık otopark bulunmaktadır.

Neden Kuzey Yıldızı Parkı’na Gitmelisiniz?

Peki ‘Kuzey Yıldızı Parkı’na neden gitmeliyim?‘ diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım…

Eskiden çarpık kentleşmeden dolayı hem görsel hem de kullanım açısından son derece problemli olan bu bölge kentsel dönüşümden sonra adeta yeniden doğmuş, gerek peyzaj tasarımları gerekse sosyal kullanım alanlarıyla bölgede adeta bir cazibe noktası haline gelmiştir.

İçinde bulunduğunuz her dakikada hem doğayı hissedecek hem de eşsiz manzarasıyla geçirdiğiniz her andan keyif alacaksınız.

Hafta sonu aktiviteleriniz için dilerseniz mangal yapabileceğiniz, dilerseniz çocuklarınızla çimlerde yuvarlanabileceğiniz muhteşem bir parkta bulunacaksınız. Birçok spor faaliyetlerini barındıran sahalarda, arkadaşlarınızla birlikte oynayabilir, kahvaltıdan akşam yemeğine kadar her beğeniye ve damak zevkine uygun sunum yapan mekânlarda dinlenebilirsiniz.

Güzel günlerde sizleri Kuzey Yıldızı Parkında ağırlamak üzere..

Fotoğraflar

İstatistik

7 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.