Harikalar Diyarı
Harikalar Diyarı
Harikalar Diyarı
Harikalar Diyarı
Harikalar Diyarı
Harikalar Diyarı
Harikalar Diyarı
Harikalar Diyarı
Harikalar Diyarı
Harikalar Diyarı
Harikalar Diyarı
Harikalar Diyarı

Harikalar Diyarı

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Sincan’da toplam 1 milyon 320 bin m2lik kullanım alanıyla ülkemizin ve tüm Avrupa’nın en büyük parkı olan Harikalar Diyarı, muhteşem görüntüleri, birbirinden renkli masal karakterleri, yeşil alanları ve doğa ile iç içe geçen masal gibi dokusuyla Başkent’in en eğlenceli noktalarından biridir.

Harikalar Diyarı’nın 92 bin m2lik bölümünü suni göletler oluşturur. Bu göletlerin içinde aileler su bisikletleriyle gezme imkânı bulur. 650 bin m2lik yeşil alan üzerinde yürüyüş yolları vardır. Açık otoparkları, parkın konseptine uygun tasarlanmış yapıları, go-kart, kaykay pisti, model gemi yüzdürme alanı, model araba pisti, halı sahalar, basket sahaları, tenis kortları ile ziyaretçilerini ağırlayan Harikalar Diyarı, Ankara’nın huzur ve eğlenceyi bir arada sunan konsept mekanlarının başında gelmektedir.

Harikalar Diyarı’nda, ister yolculuğunuzu yürüyerek ister trenle yapabilirsiniz. Spor ve hobi alanlarında vakit geçirdikten sonra, 5 bin kişilik oturma kapasiteli Nejat Uygur Amfi Tiyatrosu’nda günün kültür etkinliğini izleyebilir ya da piknik alanlarında ailenizle birlikte doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Pikniğinizi üç büyük çadırdan birinde, ya da çardakların altında, barbekü eşliğinde yapabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından; sosyal, kültürel, eğitime yönelik ve sportif tüm faaliyetlerin sunulduğu Sincan Aile Yaşam Merkezi, Sosyal Hizmetler Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezi ve Hanımlar Lokali, Harikalar Diyarı bünyesinde hizmet vermektedir.

Parkta spor tutkunları da düşünülmüştür. Açık alanlarda spor aletleri, 700 metrelik yürüyüş parkuru, 2 adet tenis kortu, 2 adet mini futbol, 2 adet basketbol sahası ve 2 adet de halı saha mevcuttur.

Konumu

Yunus Emre, 06932 Sincan/Ankara

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Neden Harikalar Diyarı Parkı’na Gitmelisiniz?

Peki, ‘Harikalar Diyarı Parkı’na neden gitmeliyim?‘ diye soracak olursanız size şu şekilde anlatalım…

Harikalar Diyarı, özel günler için de benzersiz bir adrestir. Parkın içinde nikâh, düğün ve balo salonları, en özel anları unutulmaz kılmak için dizayn edilmiştir. Park içerisindeki 22 adet faal durumda işletme ve büfeye ek olarak 6 adet de Masal Adası işletmesi vardır. Bunun yanında 10 adet kullanılabilir, 16 adet de sökülen büfeler mevcuttur.

Ankara’nın bu en özel parkı çocuklar için adeta bir masal diyarıdır. Park içinde, 3 adet büyük “Oyuncakistan” ve 9 adet de küçük oyuncak grubu bulunur. Masal Adası ise çizgi film karakterleri ve masal kahramanları ile minik misafirlerini bekler. Bu adada ayrıca 12 adet sinema hizmet vermektedir ve tüm gösterimler ücretsizdir.

Miniklerin gezinti yaptığı sırada karşılarına her an bir Asteriks ya da Red Kit çıkabilir. Bir köşede Şirinler, bir köşede ise onloarı Nasreddin Hoca bekler. Tazmanya Canavarı, Buz Devri’nden çıkıp gelmiş bir mamut ve Anadolu’nun bilge karakteri Keloğlan, miniklere, bu keyifli günlerinde sessizce eşlik eder.

Harikalar Diyarı, sizleri bekliyor.

Fotoğraflar

İstatistik

7 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.