Demetevler Parkı
Demetevler Parkı
Demetevler Parkı
Demetevler Parkı
Demetevler Parkı
Demetevler Parkı
Demetevler Parkı
Demetevler Parkı
Demetevler Parkı
Demetevler Parkı

Demetevler Parkı

Ortalama İncelemeler

Açıklama

Parkın Genel Özellikleri

Park, Yenimahalle, Demetevler Semtinde bulunan bir parktır. Parkta geniş çim alanlar, havuz, çay bahçesi, çocuk parkı, spor alanları (basketbol, futbol sahası vb.) kafe, restoran, vakıf/dernek, koşu yolu, dumansız piknik alanları ve eğlence parkı bulunmaktadır.

Demetevler Parkı 64.060 m2 toplam alana sahiptir. Demetevler Parkı yoğun ve hareketli olan merkezde yer alan bölge parklardan bir tanesidir.

Konumu

Demetevler Parkı, Ankara, Yenimahalle, Barış Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bir parktır. İvedik Caddesi ve Suadiye Caddesinin kesiştiği noktada yer alan park kolay ulaşılabilir bir konumdadır.

Ulaşım

Merkezi konumda olması, ulaşım alternatifinin fazla olması, parka ulaşımı kolay hale getirmektedir.

Park Yenimahalle İlçe merkezinde yer almaktadır. Vatan Caddesi, İvedik Caddesi ve Suadiye Caddelerinin kesiştiği noktada yer alması konum olarak avantaj sağlamaktadır. Parkın konumu, kent ulaşım sisteminin üzerinde olması sebebi ile birçok dolmuş, otobüs hattının güzergâhı üzerindedir.

Ayrıca Park Yenimahalle ve Demetevler Metro İstasyonları arasında yürüme mesafesinde yer aldığından ulaşım oldukça kolaydır.

Genel Bakış

Yenimahalle merkezde bulunan park geniş çim alanları, havuz, çay bahçesi, çocuk parki, spor alanları (basketbol, futbol sahası vb.) kafe, restoran, vakıf/dernek, koşu yolu, dumansız piknik alanları ve eğlence parkı ile hareketli kent yaşamından bir nebze uzaklaşarak nefes alınabilecek huzurlu bir mekân sunmaktadır. Park bitki dokusu ve yeşili ile insanı çevresinden izole ederek doğayı ve sakinliği birebir hissetmenizi sağlayacak türdendir.

Çim alanı, bitki dokusu, havuzu ve ağaçları; serin, dinlendirici etkisi ile parkı cazibe merkezi haline getirmektedir.

Çocuk oyun alanı, spor alanları, koşu yolu, dumansız piknik alanı, oturma alanlarıyla aileniz ile güzelce vakit geçirebileceğiniz parklardan birisidir.

Konumu, içerisindeki mekânları ile günlük faaliyetler dışında, etkinlik ve organizasyonların merkezi olan Demetevler Parkı ayrıca gün içerisinde popüler buluşma ve uğrak noktasıdır.

Parkın temizlik ihtiyacı büyük bir titizlikle karşılanırken bu temizlik hassasiyetine dâhil olan birçok mekân ve farklı aktivite alanları yer almaktadır.

Fotoğraflar

İstatistik

145 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Harita

Sahiplik Talebi Listesi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.