Gözde Sanat Galerisi
Gözde Sanat Galerisi

Gözde Sanat Galerisi

Ortalama İncelemeler

Fotoğraflar

Hakkında

Galeri Hakkında

Galeri ilk önce birkaç ortakla “Görece” olarak 1995 yılında sanat dünyasına adım atmış, ancak kısa süren bu ortaklıktan sonra daha aktif olarak Eylül/1996 yılında faaliyetine başlamıştır.
Gözde Sanat Galerisi açıldığı ilk yıllardan bu yana sergi programlarında, uzun yıllarını sanata adamış birçok değerli üstad sanatçılara yer verirken, aynı zamanda gelecek vadeden Nurettin AKKAYA, Uğur ÇALIŞKAN, Tülin DEMİR gibi genç yeteneklerin sergilerini açarak sanat dünyasına sunmayı, onlara birçok açıdan destek vermeyi prensip haine getirmeyi ön plana almıştır.
Bu anlamda Mürşide İÇMELİ, Nevzat AKORAL, Cevdet BATUR gibi birçok değerli sanatçının hocası olan ve sadece karma sergilere katılarak yaklaşık 40 yıl kişisel sergi açmayan FERİT APA’ya 3.kişisel sergi açmanın, Türk resminde ve müzelerde “Masal Dünyası” resimleriyle yer alan, rahatsızlığı nedeniyle 15 yıldır resim üretemeyen ve 2000 yılında kaybettiğimiz ARSLAN GÜNDAŞ’a sağlığında sergi açarak ve diğer sergilerini organize ederek, sanat dünyasını yeni tanıyan genç nesillere ve sanatseverlere sunmanın onurlarını yaşadık. yine 2000 yılında kaybettiğimiz minyatür ve hat sanatının değerli üstadı ÖMER FARUK ATABEK’in özel bir galerideki açtığı ilk kişisel sergisine onurla ev sahipliği yaptık.
Kuruluşundan bu yana İstanbul ve Ankara’da düzenlenen sanat fuarları organizasyonlarının bir çoğuna aralıksız katılarak birçok sanatçıyı bu organizasyonlarda sanatseverlere sunduk. Sergi programlarında Ankara’da sergi açmamış Muhittin Selamet, Müjgan Özkaya Yılmaz gibi sanatçılara yer vererek Ankara’lı sanatseverlere görsel anlamda değişik tatlar sunma mutluluğunu yaşadık.
10 yılda yaklaşık 20 civarında sanatçı katalogu yayınlayarak bu anlamda de sanata ve sanatçıya destek olmayı maddi amacın önüne çıkardık. Zaman zaman şiir günleri düzenledik, olabildiğince seramik ve heykel sergilerine yer verdik.
2004 yılında Kurumsallaşabilmek anlamında en büyük hayalimizi gerçekleştirdik. Resim, Seramik ve Heykel atölyelerinin de yer aldığı kendimize ait büyük bir mekana taşınarak, sanat galerisinin ötesinde adeta bir “Sanat Merkezi” oluşturduk. Her zaman büyük bir aşkla hizmet ettiğimiz ve etmeye devam edeceğimiz sanat dünyasına 10.yılımızda da seçkin segilerle katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Bu sergilerin hemen tümüne katalog yapma ve daha sonra bu katalogların birleştirilerek 1 yada 2 cilt halinde “Gözde Sanat Galerisi, 10.yıl Albümü” haline getirmeyi ve sanat dünyasına kalıcı bir yayın bırakma çabamızı sanatseverlerin de katkılarıyla gerçekleştireceğimize inanıyoruz.

Konumu

Ayrancı, Kuzgun Cd 74/A, 06690 Çankaya/Ankara

Ulaşım

Sayfamızda bulunan harita bölümündeki ”yol tarifi al” butonuna tıklayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstatistik

9 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaşma

Harita

Sahiplik Talebi

Bu sizin işiniz mi?

Sahiplik talebi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.